Edukacja zawiodła?

Autor streszczenia: Marek Jaskólski

Źródła: https://www.carscoops.com/2021/11/66-of-consumers-think-electric-vehicles-have-a-gas-engine/ https://twitter.com/boksinf/status/1442084780972158977 

 

Edukacja zawiodła - 66% respondentów z USA uważa, że pojazdy elektryczne mają silnik spalinowy 

Rośnie grono sympatyków elektryków, konsumenci coraz chętniej przesiadają się na BEV (Battery Electric Vehicle). Jednak świadomość społeczeństwa względem technologii BEV pozostawia wiele do życzenia. Braki znajomości podstaw technologii wykorzystywanej w elektromobilności uwidoczniły się podczas ostatniego wydarzenia „E-volution” Toyoty, podczas których firma zaprezentowała raport z badań ankietowych dotyczący wiedzy konsumentów na temat elektromobilności. 

W ramach badania „BEV awareness survey 2019” ankietowanym zadano niezwykle proste pytanie - Czy BEV posiada silnik spalinowy? Odpowiedź brzmi oczywiście nie, ale 66% respondentów odpowiedziało, że tak. Pytanie to zadano ponownie w tym roku, a wyniki były zatrważające, ponieważ 66% osób nadal twierdzi, że pojazdy elektryczne mają silnik spalinowy. 

Oczywiście można z przymrużeniem oka spoglądać na poziom edukacji mieszkańców USA, niestety również w Polsce spotkać możemy się z elementarnym brakiem wiedzy z zakresu elektromobilności i to niestety na szczeblu sejmowym. Pod koniec września br. prowadzący program „Woronicza 17” Michał Rachoń zadał posłance Magdalenie Biejat pytanie:
– Czy za 9 lat, w 2030 roku, Lewica jest za tym, żeby samochody spalinowe były zakazane?
Odpowiedź posłanki zaskoczyła wszystkich obecnych w studio, ponieważ Biejat stwierdziła, że gdy „samochody spalinowe będą zakazane, to będziemy jeździć na samochodach benzynowych”. 

Abstrahując od reprezentowanej opcji politycznej i miejsca zamieszkania 😉 przypominamy: „BEV to pojazd z silnikiem elektrycznym, napędzanym energią elektryczną zgromadzoną w akumulatorach, natomiast auta z napędem konwencjonalnym posiadają silniki spalinowe które klasycznie dzielą się na benzynowe (napędzane benzyną) oraz wysokoprężne (napędzane olejem napędowym tzw. dieslem).”.